کابل مقاوم در برابر حریق

کابل مقاوم در برابر حریق

کابل مقاوم در برابر حریق Erse

معرفی کابل مقاوم در برابر حریق

کابل مقاوم در برابر حریق که از دسته کابل خشکی هست، را با نام های متعددی می شناسند که از جمله پرمصرف ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کابل مقاوم در برابر حریق
 • کابل مقاوم در برابر آتش
 • کابل ضد حریق
 • کابل ضد آتش
 • کابل اعلام حریق
 • کابل اطفاء حریق
 • کابل اطفاء آتش
 • کابل نسوز

دانلود کاتالوگ وندور لیست سازمان آتش نشانی
وندور لیست سازمان آتش نشانی

در تعاریف اولیه در خصوص کابل مقاوم در برابر حریق موارد زیر اهمیت زیادی دارد:

 1. کابل مقاوم در برابر حریق (Fire Resistant Cable)
 2. کابل مقاوم در برابر انتشار آتش (Flame Retardant Cable)
 3. کابل فاقد گاز سمی هالوژن و کم دود (OHLS)

کابل ضد حریق Erse

تعریف کابل مقاوم در برابر حریق (Fire Resistant Cable):

این کابل ها بایستی در زمان آتش سوزی به مقدار، شرایط و شعله تعریف شده در استاندارد در برابر آتش مقاوم بوده تا کلیه سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق در شرایط آتش سوزی بتوانند با استفاده از این کابل ها به عنوان رابط به درستی عمل نمایند.

کابل مقاوم در برابر انتشار آتش (Flame Retardant Cable)

این کابل ها می بایست با موادی ساخته شوند که از انتشار آتش جلوگیری کننده به عبارت دیگر این کابل ها نباید با از بین رفتن منشا آتش به سوختن ادامه دهند و یا آتش را به نقاط دیگر انتقال دهند.

کابل فاقد گاز سمی هالوژن و کم دود (OHLS)

علاوه بر موارد فوق کابل های سیستم های اعلام حریق بایستی کم دود بوده تا علاوه بر ایمنی بیشتر در برابر خفگی نفرات در اثر دود ایجاد شده، مانع از دیدن چراغ های اضطراری یا راه خروجی نشود.

تذکر مهم:
کابل های ضد حریق و ضد انتشار آتش بایستی از موسسات بین المللی صدور مجوز، دارای تاییدیه باشند در غیر اینصورت مسئولیت عدم عملکرد صحیح آنها بر عهده مصرف کنندگان آنها می باشد.

کابل erse

 گواهینامه Loss Prevention Certification Board) LPCB)

موسسه RED BOOK LIVE یکی از معتبرترین و معروفترین موسسات صدور تاییدیه LPCB می‌باشد که این موسسه کابل‌های کارخانه Erse ترکیه را تایید نموده است.

شرکت کابل سازی Erse Kablo با بیش از دو دهه فعالیت در عرصه تولید و توزیع انواع کابل از جمله کابل ضد آتش، در سطح بین الملل یکی از قابل اعتماد ترین کابل سازی های ترکیه و مشهور در سطح جهان است.

این شرکت با درک صحیح نیازهای صنعت و بازار و در جهت رفاه مصرف کننده گان به ارائه پیشنهاداتی پرداخت که توانست نیازهای ساده بازار را با ارائه محصولاتی با کیفیت برآورده سازد.

توجه و احترام به محیط زیست باعث شده است که شرکت ارسه به عنوان سازنده کابل سبز نائل گردد و کسب گواهی ISO 14001 دلیلی بر این مدعاست.

امروزه شرکت Erse  توانسته است با تقویت فن آوری، توجه و شناخت نیازهای مصرف کننده گان، ارتقاء فرهنگ کیفیت کالا، یکی از متنوع ترین رنج های تولید کابل در جهان را به خود اختصاص دهد.

توجه به تنوع تولید کابل های مختلف در سایزهای مختلف و صادرات آن به بسیاری از کشورهای جهان، دلیلی بر ادعای تولید محصولات با کیفیت است و این امر میسر نمی گردید جز با تفکر مشتری مداری و در نتیجه آن کیفیت بالا، تداوم و تحقیقات پیشرفته دائمی و بهره گیری از پرسنل متخصص و به گزینی نماینده گان فعال، خوشنام، و با آگاهی فنی همچون شرکت اطلس تابان طلایی بین الملل می باشد.

یکی از پرطرفدارترین محصولات شرکت ارسه ترکیه، کابل های ضد حریق (کابل ضد آتش) می باشد.
شرکت Erse با دقتی بالا این کابل ها را به گونه ای طراحی کرده است که بتواند حتی در شرایط حریق نیز به کار خود ادامه دهد و در شرایط آتش سوزی کابل ها کم دود و دود آن عاری از گازهای سمی و کشنده می باشد که این ویژگی امنیت افراد و ایمنی تجهیزات را تضمین می نماید و گواه این مدعا گواهینامه LPCB برای کابل های مقاوم در برابر آتش این کارخانه است.

کاربرد کابل ضد حریق Erse

کابل های مقاوم در برابر حریق Erse، در اماکن زیادی از جمله:
هتل ها، سالن های تئاتر و سینما، موزه ها، بیمارستان ها، مراکز خرید، آسمان خراش ها، ادارات، مدارس، فرودگاه ها، زیرزمین و تونل ها، ایستگاه های قطار، مراکز کامپیوتری، سیستم های هشدار، سیستم های کنترل ترافیک و سیستم های اطفاء حریق.

کابل نسوز ارسه بر طبق استانداردهای زیر ساخته و تست می شوند:

BS EN 50200
BS 6387 Cat C
BS 6387 Cat Z
BS 6387 Cat W
BS EN 50200 Annex E

نماینده کابل ارسه

شرکت Erse Kablo تنها شرکتی است که کابل های مقاوم در برابر حریق خود را به مدت ۳۶ ماه (سه سال) در برابر عیوب ناشی از تولید ضمانت می کند.

دریافت تاییدیه LPCB کابل Erse

دریافت اطلاعات فنی کابل ضد حریق Erse

دریافت کاتالوگ کابل ضد حریق ارسه

شرکت اطلس تابان طلایی بین الملل به عنوان تنها نماینده رسمی و انحصاری کابل Erse ترکیه در ایران، آمادگی خود را جهت تامین انواع کابل های ضد حریق پروژه های کوچک و بزرگ شما را در کوتاه ترین زمان ممکن اعلام میدارد.

جهت خرید و آگاهی از قیمت کابل ضد حریق ارسه با کارشناسان فروش ما در شرکت اطلس تابان طلایی بین الملل تماس بگیرید.

۵۵۶۸۱۸۷۹(۰۲۱)
sale@atticables.com

کابل ارسه

شرکت اطلس تابان طلایی بین الملل
نماینده رسمی و انحصاری کابل Erse ترکیه
دارای تاییدیه از سازمان آتش نشانی تهران

گواهینامه 125

شرکت اطلس تابان با ارائه انواع کابل نسوز و کابل اعلام حریق، با تضمین بهترین قیمت آماده تامین و ارسال انواع کابل خدمت شما مشتریان عزیز است.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.